Julehilsen 2009







Jeg er stolt og glad for å kunne fortelle at 2009 blir et år der SPAMA fortsetter å styrke sin posisjon innen sine fokusområder.  SPAMA`S  hovedfokus på bank og finansmarkedet er Kompetanseutvikling og  Dokumentløsninger . På begge områdene har det vært stor aktivitet og utvikling i 2009.

Fokus på Autorisasjonsordningen

Året har vært preget av at bankene har hatt fokus på autorisasjonsordningen for finansielle rådgivere. Vi i SPAMA er glade for at så mange har valgt vårt studieopplegg. Tilbakemeldingen fra våre brukere er at de verdsetter SPAMAS praktiske tilnærming – bla gjennom interaktive e-læringskurs og tester.

Til nå er det gjennomført over 140.000 tester.   E-læring, fagdager og tester har alle som mål at rådgiverne skal bestå kunnskapsprøven.

Interaktive dokumenter
Det har også skjedd mye spennende på dokumentområdet i 2009.  SPAMAS kjernekompetanse på dokumentområdet er å kombinere hensynene til juridiske krav, brukervennlighet og sikkerhet. I år har det vært stor fokus på ny finansavtalelov og EU`s betalingstjenestedirektiv.
 
På få år har dokumenter innen bank og finans gått fra papir til elektronisk. Sammen med ledende partnere har SPAMA foretatt en radikal utvikling av sikre dokumenter i digital form.

Det nye og spennende er at elektroniske dokumenter er blitt dynamiske og interaktive.  Vi ser at denne nye teknologien gir mer effektive og brukervennlige prosesser for kundene på nettet.

Satsing på forsikring
Jeg vil videre nevne at forsikring er et nytt satsningsområde for SPAMA.  Vi har allerede levert nye e-læringsmoduler og tester knyttet til den nye godkjenningsordningen for skadeforsikring.

Vi ser også at vår kompetanse på elektroniske dokumenter og selvbetjeningsprosesser på nettet vil være av interesse for forsikringsbransjen.

Gevinstrealisering
SPAMA er opptatt av å videreutvikle tjenester som bidrar til gevinstrealisering for våre kunder. Vårt fokus vil fortsatt være å bidra til økt kompetanse, bedre selvbetjening og effektive arbeidsprosesser i bank og finans.
 
Sakene i dette nyhetsbrevet viser forhåpentlig nytteverdien av våre tjenester. Jeg vil benytte anledningen til å takke for godt samarbeid i året som er gått og ser frem til å løse spennende utfordringer sammen i 2010.


Med julehilsen

Thomas Lunde
Adm. direktør


Skriv ut siden

Kontakt

SPAMAs salgsavdeling:

Anne-Line Moren
Salgssjef
Telefon 22 98 65 69

Liv Grete Torper
Kundeansvarlig
Telefon 22 98 65 70

Fred Børresen
Kundeansvarlig
Telefon 22 98 65 67

 
I samarbeid med Sem & Stenersen Prokom - leverandør til offentlig sektor, og TS Procon - med informasjon som ferskvare