Regelverksendringer i CRR/CRD IV-forskriften, MREL og krav til krisehåndtering i norske banker

Webinar
Dato: 14. november 2024
fra kl. 12.00 - 14.00
Påmeldingsfrist: 13. november

Nytt webinar med en oppdatering innenfor utvalgte regulatoriske områder i banksektoren.

Formålet med kurset er å gi en oppdatering i utvalgte regulatoriske områder i banksektoren. I første del av dette kurset ser vi på de største endringene i nytt kapitalregelverk fra 1. januar med fokus på særnorske tilpasninger og konsekvenser fra norske banker. I kursets andre del går vi gjennom de utvidede MREL-kravene, gjenopprettingsplaner og kriseøvelser. Som del av kurset vil også EY dele sine erfaringer med hvordan norske små og mellomstore banker arbeider for å tilpasse seg ny regulering innenfor et utvalg relevante temaer.

 

I webinaret ser vi på:

Del 1: CRR/CRD IV
- De største endringene i regelverket og konsekvenser for norske banker
- Særnorske tilpasninger til regelverket (inkl. Finanstilsynets høringsnotat i juni)
- Sikkerhetsverdier i depot og beregning av LTV/ETV

Del 2: Krisehåndtering/BRRD/MREL
- Overordnet oversikt over regelverket
- Gjenopprettingsplaner og krisehåndtering
- Kriseøvelser

 

Målgruppe

Alle som jobber med styring og kontroll i norske banker, herunder styremedlemmer, ledere i bank/finansforetak, banksjefer, CFO, ledere av kontrollfunksjoner (risikostyring/compliance) og internrevisorer.



Praktisk informasjon 

Dato

14. november 2024

Tid

kl. 12.00 - 14.00

Sted

På egen PC - hjemme, eller på jobb

Kursavgift

Kr 3 400,-

Påmeldingsfrist

13. november 2024

 


Meld på 

Programposter

Vi ser bl. annet på følgende temaer:

Del 1: CRR/CRD IV
- De største endringene i regelverket og konsekvens for norske banker
- Særnorske tilpasninger til regelverket (inkl. Finanstilsynets høringsnotat i juni)
- Sikkerhetsverdier i depot og beregning av LTV/ETV

Del 2: Krisehåndtering/BRRD/MREL
- Overordnet oversikt over regelverket
- Gjenopprettingsplaner og krisehåndtering
- Kriseøvelser

 

Meld på  


Gjennomføring


Webinaret gjennomføres 14. november kl. 12.00 - kl. 14.00.

På webinardagen vil du motta en link til e-postadressen som du har registrert deg med. Kursrommet åpnes kl. 11.30 hvis du ønsker å teste at lyd og bilde fungerer som det skal.

Du får mulighet til å stille spørsmål skriftlig i en chattefunksjon i «møterommet» underveis i webinaret, og alle som er i «klasserommet» vil se spørsmålene. Alle deltakerne er mutet, vi kan ikke se og høre dere.

Praktisk informasjon
Står det – Creating your session når du klikker på knappen "Bli med" er det på grunn av en brannmur. Logg deg da på via bankens gjestenett.

Logger du deg normalt inn via Citrix, gjør følgende: Koble deg opp via gjestenettet i banken – du er da utenfor Citrix (ved stasjonær pc - dra ut nettverkskabelen av pc’en, og gå inn som gjest i nettverket).  Du vil da ved å klikke på knappen "Bli med" komme rett inn i webinaret.

Viktig med et godt internett - og en nettleser som ligger utenfor bankinterne pålogginger, f.eks. Citrix. Vi anbefaler at nettleseren Internett Explorer ikke brukes, da de fleste verktøy ikke lenger støttes av denne nettleseren, bruk gjerne nettleseren Chrome.


Meld på    



Foredragsholdere

Espen Benjaminsen
Espen har jobbet i EY siden 2017 og er Manager i EYs Risk Consulting-team. Han har jobbet med bank og finans gjennom hele sin karriere. Fokusområder er regulatoriske krav innenfor finansbransjen, herunder kapitalområdet (inkl. ICAAP/ILAAP), gjenopprettingsplaner og krisehåndtering, kredittrisiko, markeds- og likviditetsrisiko mv. Han jobber til daglig som internrevisor for mange av EY's norske bankkunder av ulik størrelse og kompleksitet.


Israpil Sjaldajev
Israpil er Manager i CFO Advisory og har jobbet i EY siden januar 2020. Han har erfaring som konsulent og revisor innen finans- og teknologisektorene. Israpil har solid erfaring med og fokus på finansiell rapportering, kapitaldekning og solvens, samt likviditet og markedsrisikopolicyer. Han har også jobbet med revisjon på noen av de største børsnoterte selskapene i Norge.

 

Meld på 

 

Påmeldingsregler

Påmeldingsreglene vil variere i året 2024 for de forskjellige arrangementene. Når det ikke er mulig å gjennomføre kurs og konferanser vil arrangementer kunne bli flyttet til en ny dato, eller satt opp som webinar, alternativt kansellert.

  1. Påmeldingen er bindende.
  2. Blir du forhindret fra å møte er avbestillingsfristen 2 uker før oppstart av arrangementet.
  3. Dersom kursarrangør blir belastet for avmeldte deltakere av hotellet, blir belastningen videresendt til arbeidsgiver.
  4. Hvis du blir forhindret fra å møte, er det fullt mulig å la en kollega overta plassen din.
  5. Ved sykdom gjelder reglene overfor.
  6. Lenken til digitale webinarer er personlig og skal ikke videresendes, eller deles.

 

Meld på 

 

Bekreftet påmelding blir sendt ut ca. 1 uke før kurset starter.